DİYARBAKIR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir’de 8 Çifte Çekiliş Sonucu Diyarbakir Turu Sürprizi

“Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuarı’nın en çok ziyaret edilen standını açan Diyarbakır, stand ziyaretçilerini renkli sürprizler ile karşıladı.
 
Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TURSAB, Uluslararası fuar organizatörü Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. ve İZFAŞ ortaklığıyla 8. kez 04 – 07 Aralık 2014 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleşen ’Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Konferansında Diyarbakır’ın en iyi şekilde temsil edilmesi adına Diyarbakır Valiliği koordinesinde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası ve Turizm İşletmeleri ile STK’ların katılımıyla verimli bir fuar gerçekleşti.
 
Fuara Diyarbakır’dan katılan 8 Seyahat Acentesi ve TÜRSAB’ın katkılarıyla İzmir’de yapılan çekilişte 8 çifte Diyarbakır Turu hediye edildi.
 
06 Aralık 2014 günü gerçekleştirilen çekilişin talihlisi 8 çift 14-15 Mart 2014’te 2 günlük Diyarbakır turuna çıkacak. Diyarbakır’ın tarihi güzelliklerini Eğil ve Ergani ilçesiyle Sur ilçesindeki bir çok tarihi ve turistik mekanları gezecek olan talihliler, kentin yöresel lezzetlerini tatmanın yanı sıra eyvan ekibi ile muhteşem bir deneyim yaşayacaklar. Gerçekleşecek olan gezinin tüm masraflarını fuara Diyarbakır’dan katılım sağlayan seyahat acentasları tarafından karşılanacak. Talihliler büyük bir mutluluk yaşadıklarını ve sabırsızlıkla bu geziyi bekleyeceklerini dile getirdiler. Telefonla çekilişle Diyarbakır gezisine katılım sağlayacağı bildirilen talihlilerden Özge Çavdar bunu duyduğuna çok sevindiğini ve bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ederek ilk kez Diyarbakır’a gelecek olmanın heyecanını yaşadığını belirtti.
  • 977654IMG-20141206-WA0030