DİYARBAKIR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Travel Türkiye İzmir Fuarı’nda Tanıtıldı

04-07 Aralık tarihleri arasında İzmir Kültürpark’ta organize edilen Travel Türkiye İzmir 2014 Fuar ve Konferansı’nda Diyarbakır da tanıtıldı. 
 
 Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ve İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleşen fuarda Diyarbakır standını, fuar açılışından sonra İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve birçok vatandaş ziyaret etti.
 
Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran tarafından karşılanan Vali Toprak, bu tür organizasyonlara katılımın illerin tanıtımı açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayarak, Diyarbakır’ın turizm alanındaki potansiyelini geliştirip, ulusal ve uluslararası alanda tanıtımının sağlanmasının, Diyarbakır gibi kadim bir kentin dünya tarafından bilinmesine büyük vesile olacağını ifade etti.
 
 Başkanlığı Diyarbakır’da bulunan TÜRSAB Güneydoğu Anadolu Bölge Yönetimi koordinesinde Fuara Diyarbakır’dan katılan 8 Seyahat Acentesinin işbirliği ile Fuarda yapılan çekilişle 8 çifte Diyarbakır Turu hediye edildi. Büyük bir ilgi gören çekiliş başvurusuna katılan ziyaretçiler yapılan bu etkinliğin çok güzel bir uygulama olduğunu belirttiler. Diyarbakır’ın mutlaka görülmesi gereken yer olduğunu ve oluşan olumsuz algının en güzel çıkış yolunun Diyarbakır’ı görerek ve yaşayarak olabileceğini dile getirdiler. Fuarda ayrıca Profesyonel turizmcilerle bir araya gelinip Diyarbakır’a turizm alt yapısının geliştirilmesi ve tanıtılması için çalışmalar ve toplantılar yapıldı ve şehrin tüm zenginlikleri ziyaretçilere tanıtıldı. Fuar süresi boyunca folklor gösterileri, müzik dinletileri, yöresel ürünlerinin ve lezzetlerinin sunumu yapıldı. 
 
Fuar süresince Diyarbakır’ın tanıtımının en iyi şekilde yapılması adına Diyarbakır Valiliği, stantta fuar katılımcılarına Valilik yayınları olan tanıtım materyalleri dağıttı. Stantta davetlilere ve fuar katılımcılarına Diyarbakır’ın yöresel tatlarından pestil, cevizli sucuk, ceviz, badem ezmesi, Diyarbakır çöreği ve Diyarbakır kadayıfı ikram edilerek, Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel zenginliği tanıtıldı.
 
Diyarbakır’ın fuarda iyi bir şekilde temsil edilmesi adına Diyarbakır Valiliği koordinesinde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Diyarbakır Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği, Diyarbakır Ticaret Borsası, Turizm İşletmeleri ve otellerin katılımıyla fuar etkinlikleri gerçekleştirildi.
  • travel turkey 2014
  • travel turkey 2014
  • travel turkey 2014
  • travel turkey 2014