DİYARBAKIR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır 20. Emitt fuarında

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, 2016 yılında 20. kez kapılarını açtı.71 ülke, 4 bin 500'ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımlarıyla Dünyanın 5. en büyük turizm fuarı olan ve bu yıl 20 incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi'nde 28/01/2016 tarihinde başladı.


EMİTT 2016 Fuarında bu yıl Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası , Sur Belediyesi, , Diyarbakır Kuyumcular Odası, Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kadayıfçı Sıtkı Usta, İlme Halıcılık, Zui Hediyelik Eşya ve Bakırcılık, Merwani Dibek Kahvecisi, Diyarbakır Otelleri, Diyarbakır TURSAB Bölgesel Yürütme Kurulu ile Diyarbakır  Seyahat Acentaları yerini aldı.

 Diyarbakır standına turizm profesyonelleri ve fuar ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi gösterildi

Kentin tanıtımı için Valilik, Büyükşehir Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, DTB, DTSO ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan yayınlar dağıtılırken, stantta bulunan dev ekranda Diyarbakır için hazırlanan tanıtım filmlerinin fuar boyunca gösterimi yapıldı.

Fuarda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan surlar temalı Diyarbakır standı, başta  Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal olmak üzere üst düzey bürokrasi ile vatandaşlar ziyaret etti. Birçok kurumun işbirliği içerisinde koordineli bir çalışmayla fuara katlımı fuar komitesi tarafından ödüle layık görüldü. Bu ödülü de Diyarbakır Valiliği adına İl Vali Yardımcımız Taner Bircan aldı.

 
  • Diyarbakır emitt 2016 (5)
  • Diyarbakır emitt 2016 (4)
  • Diyarbakır emitt 2016 (3)
  • Diyarbakır emitt 2016
  • Diyarbakır emitt 2016 (1)
  • Diyarbakır emitt 2016 (2)