DİYARBAKIR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

48. Turizm Haftası Etkinlikleri

48. TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

“Diyarbakır, geçmiş uygarlıkların sergilendiği bir açık hava müzesidir.”

17 Nisan 2024 - Açılış Programı

Diyarbakır Valiliği, Dicle Üniversitesi, Diyarbakır Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Müdürlüğümüz iş birliği ile bu yıl 48. Turizm Haftası’nın açılış programı Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Sabahattin Genç ve Dicle Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Kadir Turan ve Vali Ali İhsan SU protokol konuşmaları yapıldı. Vali Su’nun, yemek yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeleri vermesinin ardından Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi Dinler ve Diller Korosu tarafından konser etkinliği düzenlendi. Program, Fotono21 Fotoğraf Derneğinin Fotoğraf Sergisi ve kokteyl ile sona erdi.

Koro1.jpeg     Program1.jpeg
Program3.jpeg


18 Nisan 2024 – Kortej Yürüyüşü

15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, İlimizde Kortej Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Keçi Burcu ile Dağkapı Meydanı arasında gerçekleşen yürüyüş sonunda, Dicle Üniversitesi Diyarbakır Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan folklor ekibi tarafından halk oyunları gösterisi icra edildi. Yerel halkın da yoğun bir ilgiyle eşlik ettiği etkinlik, renkli görüntülerle son buldu.

KortejFoto.jpg  

turizm-haftasi-2.jpeg

Yillar-sonra-Suricinde-turizm-korteji.jpg

48. Turizm Haftası Kortej Yürüyüşü 
Etiketler: Turizm haftası, Diyarbakır, kortej


19 Nisan 2024 – Baba&Kız Bahar Konseri

48. Turizm Haftası etkinlikleri, Müdürlüğümüzce İçkale Müze Kompleksi'nde Ferhat Badur ve kızı Yağmur Badur tarafından gerçekleştirilen keman ve klarnet dinletisi ile sona erdi.

Diyarbakır Vali yardımcısı İlyas Öztürk, Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, İl Müdürümüz Mehmet Sabahattin Genç, Müze Müdürü Müjdat Gizligöl, Müze Müdür yardımcıları ve davetlilerin katıldığı dinleti büyük ilgi ve beğeni topladı.

Baba-kızKonseri.jpg