DİYARBAKIR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Otel İşletmeleriyle Toplantı Yapıldı

Diyarbakır Valiliği  Proje Koordinasyon Merkezi Toplantı Salonu’nda Sayın Vali Yardımcımız Ahmet DALKIRAN başkanlığında; Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı Uygulama Birimi ve Otel işletmeleri yetkililerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Diyarbakır’da bulunan turizm işletmecilerinin yaşadığı sorunlar hakkında yetkililerden bilgiler alınıp çözümler üzerine görüşler bildirildi. DTSO yetkilisi TÜROFED(Türkiye Otelciler Federasyonu) Diyarbakır Temsilciliği için başvuruların yapıldığını ve çalışmaların devam ettiğini belirtirken, Sayın DALKIRAN TÜROFED Diyarbakır temsilciliğinin Diyarbakır Turizmi adına çok önemli bir adım olduğunu ve bu sayede daha fazla tur operatörü, yerli ve yabancı turisti şehrimize çekebileceğimizi belirtti.
Otel işletmecilerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından Diyarbakır adına Kültür ve Turizm Fuarlarına katılımlarının önemi hakkında görüşüldü ve önümüzdeki dönemde Diyarbakır adına katılım sağlanacak olan fuarlar ve fuar organizasyonları boyunca daha etkili geçilmesi adına yapılması gerekenler hakkında görüşüldü. Ayrıca katılım sağlanan tüm yurtiçi ve yurtdışı fuarların değerlendirilmesi yapılarak benzer toplantıların belirli periyotlar halinde yapılmasına karar verildi.